• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Výživový poradce, nutriční terapeut nebo dietolog?

Jakého odborníka na výživu si vybrat?

 

Zájem o zdravou výživu je skutečně veliký. Mnohdy si někteří z nás nevědí se svým stravováním rady, a proto se rozhodnou obrátit na odborníka. Odborníků na výživu je ale celá řada. Můžeme narazit na výživové poradce, nutriční terapeuty nebo dietology. Přestože tyto profese spojuje stejná problematika – výživa, liší se svým zaměřením, rozsahem působnosti i vzděláním. Jak vědět, na koho se obrátit, aby nám skutečně s naším problémem pomohl?

VÝŽIVOVÝ PORADCE
Výživoví poradci často nesou různé názvy (poradce pro výživu, poradce pro zdravý výživový styl, nutriční poradce, výživový specialista). Jedná se však o tu samou profesi. Tito poradci často mívají rekvalifikační nebo akreditované kurzy zaměřené na výživu. Výživovým poradcem se může stát kdokoliv, kdo si na tuto činnost opatří živnostenský list.
Ne každý výživový poradce má však dostatečnou praxi ve svém oboru, proto je třeba se vždy předem informovat. Zkušený výživový poradce však může být skvělým pomocníkem při boji s nadváhou a změnou životního stylu. Pod jeho vedením byste měli být schopni svou hmotnost snížit a dlouhodobě si ji udržet. Jelikož výživoví poradci ale nemají lékařské vzdělání, měli by pracovat pouze se zdravými lidmi.

NUTRIČNÍ TERAPEUT, NUTRIČNÍ SPECIALISTA
Nutriční terapie je zdravotnický obor studovaný na vyšších nebo vysokých školách se zaměřením na klinickou, aplikovanou a preventivní výživu člověka. V dnešní době mohou označení „nutriční terapeut“ užívat i dietní sestry, které mají mnoholetou praxi. Na rozdíl od výživových poradců jsou nutriční terapeuti za svou činnost odborně i právně odpovědní. Jsou oprávněni pracovat bez odborného dohledu a můžou pracovat se všemi věkovými skupinami, ale také i s nemocnými lidmi (diabetes, celiakie). Na nutriční terapeuty často narazíme v nemocnicích na oddělení léčebné výživy, v nutričních ambulancích, ale také na gastroenterologii, endokrinologii či obezitologii.
Jestliže spolupracují s nemocnicí, je možné hrazení péče ze zdravotního pojištění. Pokud však stojíte o návštěvu soukromého zařízení nutričního terapeuta, je třeba počítat s tím, že si připlatíte.

NUTRIČNÍ ASISTENT
Nutriční asistent je absolvent střední zdravotnické školy. Zaměřuje se na klinickou a léčebnou výživu zdravých i nemocných lidí. Pracovat však může pouze pod odborným dohledem nutričního terapeuta.

DIETOLOG, OBEZITOLOG
Jak dietolog, tak obezitolog jsou absolventi lékařské fakulty. Jsou to tedy lékaři, na kterých narazíme nejčastěji v nemocnicích. Obezitolog se specializuje na diagnostiku a léčbu obezity. Dietolog se nezabývá jen hubnutím, ale i dalšími poruchami organismu, jako je diabetes, metabolický syndrom, celiakie. Oba lékaři často mívají smlouvu se zdravotními pojišťovnami. Jejich služeb využívají především lidé, kteří kvůli nadbytečným kilům mívají velké zdravotní potíže, případně plánují operaci.

Někteří odborníci na výživu však užívají své označení neoprávněně. Často můžeme narazit na výživové poradce, kteří si neoprávněně říkají nutriční specialisté či dietologové. Před návštěvou odborníka je tedy vhodné se informovat o jeho praxi a dosaženém vzdělání.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.