• Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Ostropestřec

Ostropestřec je dvouletá bodlákovitá léčivá rostlina s fialovými květy. Má prokazatelně blahodárné účinky především na játra. Napomáhá však i k celkovému pročištění organismu, výrazně zmírňuje průběh mnoha nemocí a poslouží i jako prevence.

Účinky ostropestřce

Hlavní účinnou látkou ostropestřce je silymarin. Napomáhá k regeneraci jaterní tkáně, podporuje odtok žluči a vyplavuje z těla nahromaděné toxiny. Játra jsou v našem těle velmi zatěžovaná. Slouží jako filtr pro škodlivé a toxické látky přijímané z potravy a tím nás chrání. Zachycují také různá aditiva, konzervanty, barviva, alkohol a syntetické látky z léků. Proto si svá játra musíme chránit a pečovat o ně.

Účinné látky ostropestřce se také používají při léčbě otrav způsobené muchomůrkovými jedy. Ostropestřec se rovněž užívá jako prevence před ztučněním jater, proti žlučníkovým kamenům, ale přispívá i k trávení a napomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi.

Využití ostropestřce

Ostropestřec - doplněk stravy

Vhodné je užívat ostropestřec 2x/rok po dobu alespoň 3 měsíců – ideálně na jaře a na podzim, kdy je detoxikace nejúčinnější, obzvláště, pokud trpíte alergiemi nebo kožními vyrážkami. Ostropestřec má však i protizánětlivé, protirakovinové a antioxidační účinky, tzn. že zpomaluje stárnutí, ale i zvyšuje imunitu.

Z ostropestřce se nejvíce využívají plody a z nich jejich semena. Můžete si je např. vylouhovat a připravit si čaj. Horkou vodou se však činnost účinných látek snižuje. Proto je efektivnější konzumovat plody zastudena. Můžete např. přidat rozdrcená semínka do jogurtu, tvarohu, salátu atd.

Jak ostropestřec dávkovat?

Nejpohodlnější je však suplementovat ostropestřec ve formě tabletek. It’s my life! nabízí Ostropestřec v kombinaci s kopřivou, která navíc přispěje k pročištění krve, ledvin a močových cest. Balení obsahuje 100 tablet. Užívá se 1 tableta denně. Vhodné je tuto očistnou kúru absolvovat 2x do roka.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Proteinová dieta pomůže zhubnout nadbytečné kilogramy rychle a bez hladovění.
Na e-shopu můžete nakoupit dietní balíčky, proteinové jídlo a doplňky k hubnutí.

Poradny pro hubnutí

Výživové poradenství

  • Výživové poradny po celé České republice.
  • Odborně vyškolení certifikovaní výživoví poradci.
  • Podrobná analýza těla na váze InBody.
Najít poradnu
Poradíme i po telefonu, volejte +420 800 177 377

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2021 It's my life!. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky: RB