• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Ostropestřec

Ostropestřec je dvouletá bodlákovitá léčivá rostlina s fialovými květy. Má prokazatelně blahodárné účinky především na játra. Napomáhá však i k celkovému pročištění organismu, výrazně zmírňuje průběh mnoha nemocí a poslouží i jako prevence.

Účinky ostropestřce

Hlavní účinnou látkou ostropestřce je silymarin. Napomáhá k regeneraci jaterní tkáně, podporuje odtok žluči a vyplavuje z těla nahromaděné toxiny. Játra jsou v našem těle velmi zatěžovaná. Slouží jako filtr pro škodlivé a toxické látky přijímané z potravy a tím nás chrání. Zachycují také různá aditiva, konzervanty, barviva, alkohol a syntetické látky z léků. Proto si svá játra musíme chránit a pečovat o ně.

Účinné látky ostropestřce se také používají při léčbě otrav způsobené muchomůrkovými jedy. Ostropestřec se rovněž užívá jako prevence před ztučněním jater, proti žlučníkovým kamenům, ale přispívá i k trávení a napomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi.

Využití ostropestřce

Ostropestřec - doplněk stravy

Vhodné je užívat ostropestřec 2x/rok po dobu alespoň 3 měsíců – ideálně na jaře a na podzim, kdy je detoxikace nejúčinnější, obzvláště, pokud trpíte alergiemi nebo kožními vyrážkami. Ostropestřec má však i protizánětlivé, protirakovinové a antioxidační účinky, tzn. že zpomaluje stárnutí, ale i zvyšuje imunitu.

Z ostropestřce se nejvíce využívají plody a z nich jejich semena. Můžete si je např. vylouhovat a připravit si čaj. Horkou vodou se však činnost účinných látek snižuje. Proto je efektivnější konzumovat plody zastudena. Můžete např. přidat rozdrcená semínka do jogurtu, tvarohu, salátu atd.

Jak ostropestřec dávkovat?

Nejpohodlnější je však suplementovat ostropestřec ve formě tabletek. It’s my life! nabízí Ostropestřec v kombinaci s kopřivou, která navíc přispěje k pročištění krve, ledvin a močových cest. Balení obsahuje 100 tablet. Užívá se 1 tableta denně. Vhodné je tuto očistnou kúru absolvovat 2x do roka.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.