• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Nemoc a dieta It’s my life!

S redukčním programem It’s my life! je vhodné začít v době, kdy se cítíme fyzicky i psychicky v dobré kondici. Pokud jsme zdraví a tělo funguje tak, jak má, úspěch hubnutí je při dodržování diety zaručen. Někdy se však stane, že se během redukčního programu dostaneme do zdravotních potíží a následuje řada otázek, jak dál postupovat.

Co dělat, když onemocním?

Nejprve je nutné zmínit, že obdobím tzv. „keto chřipky“ si projde většina z nás, kteří se do diety pustíme. Začíná už v 1.týdnu hubnutí. Je to jakási obranná reakce těla na změnu v jídelníčku, tedy snížené množství přijatých sacharidů ve stravě. Tělo se se změnami vyrovnává a adaptuje se na nový režim. Projevuje se především zvýšenou únavou, svalovou slabostí, bolestmi hlavy, zácpou nebo naopak průjmem, nadýmáním, křečemi v lýtkách,… Tyto příznaky však většinou během následujících dnů vymizí. Během tohoto období je vhodné především navýšit pitný režim na alespoň 2,5-3l vody denně, snažit se co nejvíce odpočívat a přijímat stravu v pravidelných intervalech. Velmi pomáhá užívání doplňků jako je Eprozym (při trávicích potížích) nebo Hořčík (při svalové slabosti a celkové únavě). Během 1-2 týdnů byste se měli začít cítit dobře a začít pociťovat nejen první kila dole, ale i větší přísun energie.

Co však dělat, když ketóza je již v těle rozjetá v plném proudu a náhle onemocníme?

Dá se říci, že pokud je nemoc krátkodobá a jedná se pouze o nachlazení či virózu bez horeček, lze v dietě i nadále pokračovat. V tomto případě je však vhodné navýšit příjem vitamínů a minerálních látek a konzumovat léky bez přidaného cukru – nejlépe v tabletách. Podpořit uzdravení můžeme i pitím např. bylinkového čaje nebo minerální neperlivé vody. Při užívání antibiotik je následující postup velmi individuální případ od případu, ale většinou není hned nutné s dietou přestat. Doporučujeme však přejít do 3. fáze diety, kdy je zajištěn větší příjem bílkovin, zeleniny a vlákniny. U horečnatých a zánětlivých nebo průjmovitých onemocnění je však vhodné dietu přerušit až do úplného vyléčení.

Při nemoci jako jsou horečka nebo průjem dochází k větším ztrátám vody z těla a jsme více náchylní k dehydrataci. Proto se mnohdy stává, že při stoupnutí na váhu jsme o nějaké to kilo lehčí – právě díky vodě. Je však třeba si uvědomit, že preferujeme především hubnutí z tuků. Pokud onemocnění netrvalo příliš dlouho, ale jen v rozmezí několika dnů, je vhodné alespoň po dobu 3-4 dnů nastartovat hubnutí 1.fází. Následně lze přejít do fáze, která byla před onemocněním přerušena např. 2. či 3. fáze hubnutí.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.