• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Jak řešit obezitu u dětí?

Přestože nám dnešní doba nabízí přístup k mnohem kvalitnějším a pestřejším potravinám, než tomu bylo dříve, počet dětí s nadměrnou hmotností každým rokem stále roste. Až u pětiny dětí pozorujeme nadváhu nebo dokonce obezitu. Důvodů se nabízí hned několik. Může za to nedostatek pohybu, nevhodné stravovací návyky již od útlého dětství nebo špatné vzory ve svých rodičích. 

Jak řešit obezitu u dětí?

U obézních rodičů je mnohem větší předpoklad, že jejich děti budou vypadat podobně. Mnozí rodiče však často nevidí nebo nechtějí vidět, že je jejich dítě obézní. Pokud i rodiče bojují s nadváhou, není na místě se vymlouvat na geny. V tomto případě je třeba se zaměřit na faktory, které můžeme ovlivnit.

Jak poznáme, že je dítě obézní?

Mnohdy se stačí na dítě jen podívat. Převisy na trupu vypovídají o nahromadění tuku. Orientačně také poznáme obezitu tak, že dítě váží více než hodnota, kterou získáme, když odečteme od výšky dítěte v centimetrech číslo 100. Pokud tedy dítě měří 140 cm, nemělo by vážit více jak 40 kg. Toto určení však platí pouze u dětí vyšších než 130 cm. 

Pokud navštívíte odborníka, určuje obezitu také dle percentilových grafů, které vypovídají o tom, jak si dítě stojí v porovnání s ostatními vrstevníky.

Jak se vypořádat s dětskou obezitou?

Začněme u sebe

Těžko budeme dítě učit zdravě jíst, když si sami k snídani jen narychlo v běhu vypijeme kafe. Pokud nesnídají rodiče, pak ani děti snídat nebudou.

Zapojme celou rodinu

Nemůžeme po dítěti chtít, aby svačilo jogurt, pokud si zbytek rodiny pochutnává na kynutých buchtách. Ve více lidech se to lépe táhne. Buďme pro naše děti tím nejlepším vzorem.

Žádné diety!

Přestože k tomu někteří rodiče můžou mít sklony, žádné diety se u dětí nedoporučují. Z důvodu vývoje potřebují nutričně plnohodnotnou a bohatou stravu. Neupravuje se množství, ale spíše skladba jídla. Můžeme tedy některé méně vhodné potraviny nahradit těmi vhodnějšími. Například místo sladkostí nabídnout alternativu ve formě domácího mléčného dezertu z tvarohu a ovoce.

Obklopme se zdravými potravinami

Jak řešit obezitu u dětí?Nenakupujme a neskladujme doma jídlo, které nechceme, aby děti jedly. Děti si většinou jídlo sami neobstarávají a sahají po snadno dostupných věcech. Nabízejme tedy dětem zdravé možnosti a omezme jim přístup k nevhodným potravinám. Upřednostňujme základní druhy potravin před polotovary.

Nepodlehněme klamavé reklamě

Z různých médií na nás vyskakují potraviny s etiketami obrázků s dětskými motivy. Tyto výrobky nám bývají podsouvány jako „určené pro děti“. Z pohledu složení jsou však plné aditiv, éček nebo nadměrného cukru, a tudíž nejsou vhodné ani pro dospělé, natož pro naše ratolesti. Často je, my rodiče, kupujeme v domnění, že jsou kvalitnější než ty ostatní. Jedná se nejen o čokolády, ale také o uzeniny nebo jogurty.

Ponechme dětem možnost volby

Jak řešit obezitu u dětí?Dětem není dobré odepírat nebo striktně zakazovat nezdravé potraviny, protože by se pro ně mohly stát vzácnými a tím více k nim tíhnout. Spíše bychom je měli učit tomu, že každé jídlo je zdravé v určitém množství. Dětem určujeme hranice my rodiče. Měli bychom jim však ponechat určitou možnost výběru. Neměli bychom tedy diskutovat o tom, zdali si dají zeleninu nebo ne, ale ponecháme jim volbu, zdali chtějí mrkev nebo okurku? Nakrájenou nebo nastrouhanou?

Nešetřeme pochvalou

Nepředhazujme neustále svým dětem to, jak vypadají. Ony si jsou toho moc dobře vědomi. Mnohdy bývají i terčem posměchu svých vrstevníků a naše připomínky jim akorát můžou o to více psychicky ublížit. Naopak bychom své děti měli více motivovat vézt je k lepším výkonům. Pokud je pochválíme za to, jak pomohli připravit skvělou večeři nebo za to, jak jeli pěkně na kole, určitě se budou snažit o to více.

Proteinová jídla, dietní plány na míru a také spousta doplňků

Dietní plány

Proteinová jídla

Nápoje

Doplňky stravy

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.