• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Meloun – oblíbené letní osvěžení

Většina lidí si léto bez melounu nedovede vůbec představit. Tato oblíbená letní pochoutka nás dokáže skvěle osvěžit a dodat tělu potřebnou hydrataci. Tím se stala velmi oblíbenou potravinou po celém světě. Lze si ale s konzumací melounů udržet štíhlou linii?
Mnohé z nás možná překvapí, že navzdory jeho sladké chuti nespadá meloun pod ovoce, ale řadíme ho mezi zeleninu. Konkrétně se jedná o plodovou zeleninu z čeledi tykvovitých, stejně jako např. cukety, tykve nebo dýně.

Meloun ve výživě

Meloun je velmi bohatý na vodu, z tohoto důvodu se mnoho lidí mylně domnívá, že je pro hubnutí ideální. Díky vyššímu obsahu vody (90%) má nižší energetickou hodnotu. Jelikož se ale dobře jí, o to více si musíme dávat pozor na množství. Pro srovnání: vodní meloun v 300g obsahuje kolem 380kJ, to je jako bychom snědli 1 menší banán. Pokud tedy sníme půl melounu jen tak na posezení, dostaneme do sebe velké množství energie, které pokud nespálíme, dochází k ukládání tuku.

Meloun má vysoký glykemický index, proto po jeho konzumaci snadněji dochází k rozkolísání hladiny krevního cukru. Diabetici by tedy měli být s jeho konzumací opatrní.

Ani z hlediska obsahu vlákniny meloun příliš nevyniká, proto je vhodnější meloun zakomponovat např. do ovocných salátů nebo přidat k němu hrst oříšků.

Z hlediska výživy se meloun řadí spíše mezi sacharidové potraviny. Při jeho konzumaci bychom tedy měli myslet na to, že to není vyvážená potravina a je vhodné ho vždy doplnit bílkovinou. Postačí přidat např. tvaroh nebo si přikousnout sýr či kousek kvalitní šunky.

V létě si meloun určitě dopřejme, příjemně nás osvěží a postará se o doplnění tekutin. Konzumací melounu doplníme tělu i potřebné antioxidanty např. betakaroten, ze kterého se v těle vytváří vitamín A, který prospívá zraku a příznivě působí na pleť. Jak ale platí u každé potraviny – všeho s mírou. Meloun si můžeme dopřát k dopolední i odpolední svačince nebo jako sladkou tečku po obědě. Vhodnou volbou je jeho zařazení i před nebo po pohybové aktivitě, pokud potřebujeme tělu dodat energii. Kvůli rychlým cukrům bychom se však navečer už měli melounu vyhýbat.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.