• Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Celulitida a jak na ni

Celulitida neboli pomerančová kůže postihuje častěji ženy než muže, jelikož souvisí s působením ženského hormonu estrogenu. Z tohoto důvodu se více vyskytuje u žen v přechodu, pubertě, těhotenství a u žen užívajících antikoncepční přípravky. Nenajdeme ji tedy jen u žen s nadváhou, celulitidou trpí i štíhlé ženy.

Celulitida se vyskytuje převážně v oblasti stehen, boků a hýždí, to je další z důvodů, proč postihuje spíše ženy než muže. Ženy jsou náchylnější k ukládání tuku právě v této oblasti, mnohdy mají horší krevní oběh a sníženou činnosti lymfatického systému. Na těchto partiích dochází ke shlukování podkožních tukových buněk, které vlivem ukládání odpadních metabolických látek (toxinů) ještě zvětší svůj objem. V pokožce se tím narušuje struktura pojivové tkáně (kolagen, elastan) a vznikají dolíčky.

Přestože celulitida není nikterak zdraví závadná, kvůli své nevzhlednosti se jí většina žen snaží zbavit. Nelze ji však zcela odstranit, ale s použitím kombinací metod, které podporují krevní oběh a vyměšování odpadních látek z těla pryč, ji můžeme hodně zmírnit.

Celulitida úzce souvisí se zdravým stravováním

Omezte jednoduché cukry a sůl, smažená jídla, alkohol, kávu. Zaměřte se na potraviny s kvalitními bílkovinami bez éček a konzervantů, na potraviny bohaté na vitamíny, minerální látky a antioxidanty, které pomáhají při tvorbě kolagenu. Dbejte na dostatečný pitný režim s převahou čisté neperlivé vody a slabých čajů, případně Smart Tea. Kávu vyměňte za Beauty Coffee, která podporuje vylučování přebytečné vody z těla pryč, obsahuje antioxidanty a zároveň přispívá ke zrychlení metabolismu. Skvělým pomocníkem při boji s celulitidou je Smart Collagen, který vrací kůži přirozenou pevnost a přispívá k obnově pojivové tkáně.

Celulitida a jak na ni

Vyzkoušejte i metody, které zvýší cirkulaci krve v postižených oblastech např. masírování pokožky tělovým kartáčem, lymfatické masáže, vodní trysky, střídání teplé a studené vody na těchto místech. Důležitá je i pohybová aktivita, která zajistí cirkulaci krve v těle a v kombinaci se zdravým stravováním dopomůže k redukci tuku.

Celulitidě nepřispívá ani nadměrný stres. Dopřejte si proto chvíli pro sebe a dostatečně relaxujte.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Proteinová dieta pomůže zhubnout nadbytečné kilogramy rychle a bez hladovění.
Na e-shopu můžete nakoupit dietní balíčky, proteinové jídlo a doplňky k hubnutí.

Poradny pro hubnutí

Výživové poradenství

  • Výživové poradny po celé České republice.
  • Odborně vyškolení certifikovaní výživoví poradci.
  • Podrobná analýza těla na váze InBody.
Najít poradnu
Poradíme i po telefonu, volejte +420 800 177 377

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2021 It's my life!. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky: RB