• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Ořechy – hrozba při hubnutí nebo skvělý pomocník?

Pistácie, mandle, lískové, vlašské, piniové, kešu, pekanové, makadamové… ano, řeč je o ořechách. Druhů máme mnoho, jejich užití v kuchyni je rozmanité a na zobání k televizi přímo ideální. Pro někoho jsou ořechy skvělým doplňkem a každodenní součástí jídelníčku, ovšem někteří, zvláště při snaze zhubnout, mají tendenci si jej odepírat. Je to ale nutné? Pojďme tuto mylnou myšlenku vyvrátit, neboť se sami okrádáte o skvělého pomocníka a zdroj mnoha živin, které právě při hubnutí potřebujete.

Ořechy - mandle a kešuJe známo, že ořechy obsahují mnoho tuku, některé jsou jimi tvořeny dokonce z více než 50 %, díky tomu mají tak vysokou energetickou hodnotu – 100 gramů – 2000 až 2800 kJ!. Určitě bychom tedy při jejich konzumaci měli myslet na to, jaké množství sníme. Zná to asi každý, že večer u televize dokážeme sníst celou misku jako by se nechumelilo. Vzdávat bychom se jich ale také neměli, protože tuky, které oříšky obsahují jsou kvalitní nenasycené mastné kyseliny, jež jsou nezastupitelnou součástí například prevence srdečních chorob. Pojďme si tedy povědět více o některých nejčastějších druzích.

 

Lískové ořechy

Zdroj kvalitních bílkovin, kterých však obsahuje z tohoto seznamu nejméně (ve 100 g – 14 g), dále obsahují vitaminy skupiny B, vitamin E, měď, hořčík, zinek, železo a fosfor. Doporučují se při nechutenství, únavě a podporují slezinu a slinivku. Doporučují se také při cukrovce druhého typu.

 

Mandle

Obsahují mnoho kvalitních tuků, najdeme v nich hořčík, draslík, železo, zinek a jsou skvělým zdrojem vlákniny a vápníku. Nalezneme v nich velmi malé množství sacharidů. Pomáhají nám s kvalitou nehtů, vlasů, chrání naše srdcem cévy i zubní sklovinu.

 

Kešu ořechy

Pyšní se vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin. Dodají nám ale i potřebný hořčík, zinek, železo, vitaminy skupiny B, vitamin K a E. Posilují zuby, dásně, sliznice, kůži, oči i nervovou soustavu. Užitečné jsou ale i při únavě, podrážděném žaludku, nervozitě.

 

Pistácie

Tento druh oříšků obsahuje nejvíce železa a nejméně kalorií. Mají také dostatek bílkovin i nenasycených mastných kyselin. Z mikronutrientů pak stojí za zmínku vitaminy A, B, E, draslík. Posílí naši imunitu, nervový, cévní systém, zlepší naši náladu i intelekt.

 

Vlašské ořechy

Mají blahodárný vliv na náš mozek – zlepšují naši psychiku, myšlení a další pochody. Mají antioxidační účinky, díky vysokému obsahu vlákniny podporují funkci střev, kladné účinky mají i na vlasy, nehty, kůži. Jsou skvělým zdrojem omega 3 i omega 6 mastných kyselin, mědi, zinku, hořčíku a kyseliny listové. Z vitamínů jsou hojně zastoupeny vitaminy B či vitamin E.

Toto je jen stručný výčet některých účinků ořechů na naše zdraví, což dokazuje, že ani při hubnutí bychom se neměli této skupině potravin vyhýbat. Naopak nám při redukci dodají potřebnou energii, kvalitní tuky a mikroživiny, které často při dietě postrádáme. Denně se doporučuje sníst mezi 25-50 gramy, což je přibližně naše hrst. Nebojte se tedy více experimentovat a zařazujte pravidelně konzumaci ořechů.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.