• Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Zahajte letní sezónu aktivně sportem

Konečně přišlo vytoužené léto – období, na které se celý rok všichni těšíme. Nastává čas dovolených, užívání si sluníčka, relax u bazénu, mlsání zmrzlin a grilování s přáteli často spojené s konzumací osvěžujících drinků. Všechny tyto aktivity vybízejí k lenošení a mnohdy i k přejídání. Abychom si však po skončení letního období nevyčítali vypěstovaná kila, měli bychom v létě myslet i na pohyb a případné neřesti kompenzovat vhodnou sportovní aktivitou.
Během horkých letních dnů není nutné hned běhat maratony. Vybírat lze i z jiných druhů sportů, u kterých se pobavíme, zrelaxujeme se nebo jen protáhneme svoje tělo. Vhodné je zařadit pohyb časně ráno, než začnou horka, případně k večeru, kdy zachází sluníčko. Především bychom ale měli naslouchat svému tělu a zařadit takový druh sportu, který nám bude příjemný. Jestliže se během sportování vyskytnou potíže způsobené horkem (bolesti hlavy, mdloby, nevolnost), je vhodné přejít do stínu, dostatečně se napít a ochladit se vodou.
Ať už si vybereme jakýkoliv pohyb, neměli bychom zapomenout na dostatečný pitný režim. Tělo má v létě, ještě k tomu při zvýšené fyzické námaze, mnohem větší sklony k dehydrataci. Ideální volbou je pití čisté neperlivé vody nebo minerálky. Pro osvěžení pitného režimu lze do vody přidat mátu, meduňku, citron či jiné ovoce.
A jaké druhy sportu můžeme v létě praktikovat?

PLAVÁNÍ
Plavání patří mezi jedno z nejpříjemnějších sportů v létě, jelikož se pohybujeme v chladnější vodě, která nás osvěžuje. Přestože plavání nepatří mezi nejideálnější druhy sportu pro redukci tuku, dokáže nám perfektně posílit zádové svaly a zpevnit celé tělo.

TURISTIKA
Nejpřirozenější pohyb pro člověka je chůze. Tu můžeme zařazovat během jakéhokoliv období. Můžeme se vydat na procházku do přírody či navštívit jakýkoliv hrad či zámek. Lepší kondice docílíme, pokud zařadíme nordic walkingové hole, kterými upravíme držení těla a rozhýbáme šikmé břišní svalstvo.

JÍZDA NA KOLE
Jízdu na kole si můžeme užít jak sami, tak s rodinou. Ať už zvolíme celodenní sportovní výlet nebo se jen po ránu projet a pokochat se přírodou, vždy bychom měli myslet na vhodné oblečení, obuv, ale také mít u sebe lahvičku s vodou či nějakou drobnou svačinku.

TANCOVÁNÍ
Večerní posezení s přáteli nemusí být jen o jídle a pití. Vyšší množství přijaté energie můžeme vykompenzovat tancováním při hezké hudbě.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Beach volejbal je zábavný sport přímo stvořený pro léto a slunce. Není nutností hrát jen dva na dva. Při tomto sportu se dokáže pobavit celá parta lidí. Pohyb v písku je velmi zdravý. Jelikož se v něm pohybujeme naboso, aktivujeme plosky nohou, které při chůzi v botách příliš nepoužíváme. Při plážovém volejbale spálíme velké množství kalorií a navíc posílíme i paže a ramena.

JÓGA
Jóga se dá cvičit jak v létě, tak v zimě. Výhodou léta je, že se svaly mnohem rychleji prohřejou a cvičení se stává jednodušším. V létě se často skupinové lekce přesouvají z tělocvičny do přírody nebo parku. Jóga tak dostává úplně jiné rozměry, kdy navíc můžeme vnímat energii zvenčí.

IN LINE BRUSLE
Jízda na kolečkových bruslích je oblíbená zejména u dětí a mladších generacích. Dá se praktikovat téměř kdekoliv, kde je rovný a pevný terén. Bruslení je mnohem vhodnějším druhem sportu i pro lidi s nadváhou, jelikož tolik nezatěžuje klouby jako třeba běhání. Při bruslení aktivujeme všechny svalové skupiny těla.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Proteinová dieta pomůže zhubnout nadbytečné kilogramy rychle a bez hladovění.
Na e-shopu můžete nakoupit dietní balíčky, proteinové jídlo a doplňky k hubnutí.

Poradny pro hubnutí

Výživové poradenství

  • Výživové poradny po celé České republice.
  • Odborně vyškolení certifikovaní výživoví poradci.
  • Podrobná analýza těla na váze InBody.
Najít poradnu
Poradíme i po telefonu, volejte +420 800 177 377

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2021 It's my life!. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky: RB