• Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Super ovoce – avokádo

 

Složení avokáda

Avokádo se řadí mezi ovoce. Obsahuje však oproti jiným rostlinným produktů vysokou energetickou hodnotu, kterou je potřeba započítávat do celkového denního příjmu. Díky svému unikátnímu složení se zařazuje do skupiny superpotravin. Je bohatý především na omegu 3 mastné kyseliny, kde se uvádí že na 100 g avokáda je zhruba 110 mg omega 3 mastných kyselin. Avokádo patří též mezi zdroje vitamínu E (na 100 g je cca 2,1 mg, což je přiblížně 10 % denní doporučené dávky), C, vitamíny skupiny B a je důležitým zdrojem i kyseliny listové (100 g avokádo obsahuje přibližně 20 % z celkové denní doporučené dávky). V jeho složení najdeme zástup všech esenciálních aminokyselin. Z minerálních látek obsahuje hlavně draslík, hořčík, mangan.

Vliv avokáda na zdraví

Avokádo má velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Díky svému blahodárnému složení působí preventivně vůči vzniku diabetu 2.typu, aterosklerózy, zvyšenému krevnímu tlaku a jiných kardiovaskulárních onemocnění. Jeho konzumace napomáhá lídem trpícím nervozitou, depresí nebo celkovou podrážděnosti.

Použití v kuchyni

Zralé avokádo poznáte tak, že má tmavě zelenou až černou barvu a uvnitř je zelená až světle žlutá dužina, která se konzumuje. Avokádo má celou řadu využití v kuchyni. Můžete si z něj udělat pomazánku, kdy dužinu rozmačkáte, přidáte sůl, pepř, česnek a můžete si to namazat na pečivo. Dále si můžete udělat zdravou majonézu z avokáda, nebo ho jen nakrájet na kostičky, které přidáte do zeleninového salátu. Přidává se i do sushi, jako náplň rolky. Dále z něj uděláte polévku, nejrůznější dipy, které jsou mnohem zdravější, než tučné majonézy. Také se dá jenom tak namazat na chléb místo másla. Můžete jej využít i na sladko a udělat si z něj zdravou nutellu. Fantazii se meze nekladou. Avokádo můžete použít úplně všude a nahradit jím spoustu nezdravých potravin.

Avokádo v programu It’s my life!

V dietním programu It’s my life! můžete avokádo zařadit již od třetího kroku, a to v množství ½ avokáda denně. Můžete si z něj udělat dip k masu a zelenině nebo nakrájet nakousky a přidat do zeleninového salátu.

 

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Proteinová dieta pomůže zhubnout nadbytečné kilogramy rychle a bez hladovění.
Na e-shopu můžete nakoupit dietní balíčky, proteinové jídlo a doplňky k hubnutí.

Poradny pro hubnutí

Výživové poradenství

  • Výživové poradny po celé České republice.
  • Odborně vyškolení certifikovaní výživoví poradci.
  • Podrobná analýza těla na váze InBody.
Najít poradnu
Poradíme i po telefonu, volejte +420 800 177 377

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2021 It's my life!. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky: RB