• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

TV Nova – Novinka v oblasti hubnutí

https://tn.nova.cz/clanek/novinka-v-oblasti-hubnuti-zbavte-se-kil-navic-pomoci-dietniho-programu-it-s-my-life.html

Dietní program It´s my life! je novinkou na českém trhu, kterou vytvořili profesionálové zabývající se zdravým životním stylem. Dokáže přeměnit uložený tuk na energii pro tělo i mozek.

Jde o šestifázový týdenní cyklus, kdy v první fázi klient užívá plnou náhradu stravy. Vzhledem k obsahu denní dávky živin tělo nehladoví a dochází tak k rychlému úbytku tukové tkáně při zachování svalové hmoty. It´s my life! je první kompletní náhrada stravy vyrobená v Česku.

Dietní program je tvořen řadou proteinových pokrmů a doplňků stravy, jež splňují nejpřísnější normy a obsahují všechny potřebné vitamíny, minerály spolu se stopovými prvky potřebnými k pokrytí doporučené denní dávky. Cestou šestifázového dietního programu It’s my life! bude klienty provázet certifikovaný poradce. V České republice najdete už teď několik poboček It´s my life! a další budou přibývat. O co přesně jde?

It’s my life! je proteinová (bílkovinná) dieta, která dodává tělu vysoce kvalitní bílkoviny za současného snížení příjmu sacharidů. Pokud tělu sacharidy (cukry) nedodáte, vyrobí si je samo, z vlastních zásob, rozkladem tuků a svalů. Tomuto procesu se říká ketóza. Dietní program It´s my life! navozuje v těle právě metabolický proces ketózy, při němž pomáhá ztrácet tuk při zachování svalové hmoty. Během ketózy mohou klienti pociťovat v ústech nepříjemnou pachuť. Tu pomůže eliminovat ústní sprej bez cukru a alkoholu, který dostanou od svého výživového poradce.

Nejsilnější ketóza probíhá v první fázi, kdy se užívají pouze proteinové pokrmy a to nejméně ve 4 porcích denně. „V plné náhradě stravy tedy v 1. fázi diety klient konzumuje 4 porce denně, čímž pokryje 100 % denní doporučené dávky nezbytných živin, vitaminů, minerálů a stopových prvků. Proto naše dieta splňuje nejpřísnější normy nejen v ČR, ale celé Evropské unii v oblasti výživy,“ uvedla Nikol Hložková, nutriční terapeutka dietního programu It´s my life!. Tyto produkty svým složením odpovídají plnohodnotné náhradě stravy dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR. Klient se navíc nemusí obávat, že by během diety jeho tělo ztrácelo vitamíny. Program je rozdělen do šesti fází po týdenních cyklech a klientovi jej vždy připravuje jeho výživový poradce na míru.

Diagnostika na přístroji InBody

Na pobočkách It’s my life! také probíhá ve zhruba týdenních cyklech měření na přístroji InBody. Ten s maximální přesností analyzuje hodnoty klientovy tělesné váhy, hmotnosti tuku, svalové hmoty, bez-svalové hmoty a vody. Navíc dokáže analyzovat tyto údaje v každé části těla zvlášť. Dokáže také změřit hodnotu viscerálního, takzvaného vnitřního tuku v těle. Kontrola jeho hodnoty je pro člověka velmi důležitá. Tento tuk se totiž nachází v oblasti břicha a vnitřních orgánů, a pokud je v těle v nadměrném množství, je nebezpečnější než tuk podkožní. Zvyšuje riziko infarktu, mrtvice nebo cukrovky. Naměřené hodnoty s vámi certifikovaný poradce zkonzultuje, vytištěné a přehledné výsledky si s sebou odnášíte domů.

Pestrá nabídka jídel

Aby se zamezilo pocitu stereotypního jídelníčku v prvních fázích, má klient v nabídce k dispozici široký sortiment produktů, mezi něž se řadí 5 druhů kaší, 6 druhů polévek, 12 druhů koktejlů, 3 druhy omelet, 2 druhy hotových jídel a řadu doplňkových dietních potravin a nápojů. „Na oživení našich pokrmů doporučujeme různé úpravy. Do polévek se mohou přidat čerstvé bylinky v menším množství, z koktejlů lze udělat zmrzlina a porci sníst v této formě,“ uvedla dále Hložková. Součástí nabídky jsou i doplňky potravin jako enzymy, kolagen nebo speciální hubnoucí drink.

Kdo všechno může hubnout?

Hubnout s dietním programem It’s my life! může víceméně každý, záleží na individuálním zdravotním stavu. Hubnutí se nedoporučuje při vážných onemocnění jater a ledvin, srdeční a cévní onemocnění, těhotným a kojícím ženám, při diagnostice vážných psychiatrických onemocnění, onkologickým pacientům s chemoterapeutickou léčbou.

Díky týmu lékařů, s nimiž výživový poradci It’s my life! spolupracují, je možno konzultovat hubnutí jednotlivých klientů vzhledem k jejich případným obtížím. Během hubnutí pak klient v případě potřeby může navštěvovat svého praktického lékaře. Co by měl lékař sledovat? „Vedle hmotnosti a poměru aktivní hmoty – svalů a orgánů, je důležité zejména to, jak se pacient cítí při hubnutí. Projde nejprve celkovým orientačním vyšetřením a podrobněji i vyšetřením hydratace, kůže, krevního oběhu, ledvin, břišních orgánů. Vhodné je kontrolovat laboratorní parametry zvláště u pacientů s přidruženými onemocněními,“ uvedl MUDr. Roman Popek z dietního programu It’s my life!

Tento program však není jen pro lidi s nadváhou a obezitou, kila s It´s my life! mohou shazovat i sportovci. „V případě sportovců se na jednotlivých fázích programu domlouváme individuálně s přihlédnutím k jejich energetickému výdeji a hubnoucí režim probíhá pod dohledem,“ míní nutriční terapeutka Hložková.

Vegan friendly, soy-free, gluten-free

Většinu produktů mohou klienti užívat i při potravinových alergiích na lepek, sóju a laktózu. Z nabídky si vyberou i příznivci veganství. Dietní program It´s my life! má zásaditý charakter, proto zbytečně nepřekyseluje organismus, tak jak to bývá u nesprávně zvolené skladby jídelníčku, či ostatních drastických redukčních diet založených na hladovění.

Jak rychle se díky It’s my life! hubne?

Hubnutí je u každého klienta zcela individuální a přesný úbytek hmotnosti se nedá určit. U této proteinové diety jde o úbytek z čistých kilogramů tuků. „Pokud bychom měli zmínit rozmezí našich hubnoucích klientů, bavíme se v průměru o 1 – 3 kg čistého tuku týdně,“ uvádí Hložková. Pokud klient zahájí hubnutí s It’s my life! a bude se řídit radami svého výživového poradce, neexistuje možnost, že by nezhubl.

Sladidla v produktech It’s my life!

Produkty dietního programu It´s my life! jsou slazeny přírodním sladidlem stévií nebo sukralózou, známou pod obchodním názvem Splenda. „Sukralóza je známé náhradní sladidlo, které je od roku 2004 schválené i Evropskou unií. Je nízkoenergetické a vhodné i pro diabetiky. Navíc neškodí zubům,“ řekla ředitelka výroby Ing. Hana Poskočilová z dietního programu It’s my life!

Kolik to stojí?

Během první fáze, která je finančně nejnáročnější a trvá 3 týdny, vyjde strava It’s my life! při čtyřech přípravcích na den na 6 300 Kč. Cena jedné porce tak stojí 75 Kč, což je méně než průměrná cena oběda. Ta se pohybuje kolem stokoruny. Protože jde v první fázi o plnohodnotnou náhradu stravy, klient za běžné jídlo už neutrácí nic. Poté se částka snižuje, protože se postupně snižuje počet přípravků na den, až klient neplatí nic a je plynně za pomoci svého výživového poradce převeden na vyváženou, zdravou stravu.

O dietním programu It’s my life!
Dietní program It’s my life! byl založen stejnojmennou společností složenou z profesionálů, kteří se na poli zdravého životního stylu, hubnutí, cvičení a zdravé stravy pohybují už několik let. Vzhledem k rostoucím číslům počtu obézních lidí v Česku se rozhodli klientům nabídnout dietní program složený z kvalitních, chutných a v Česku vyrobených pokrmů.

Tak vznikla proteinová dieta – plná náhrada stravy – It’s my life!

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.