• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Jen pro ženy.cz – Nízkosacharidová dieta

http://www.jenprozeny.cz/volny-cas/46130-nizkosacharidova-dieta-to-snadno-rekne-hur-udela

Každý den máte jíst 5x v malých porcích. To se snadno řekne, ale když máte omezit sacharidy, tak to není vůbec snadné!

Většina lidí je zvyklá snídat sladké nebo slané pečivo, vločky nebo cornflakes. A co si budeme povídat, každý den není čas na přípravu vajíček nebo zeleninového salátu. Jak tedy tuto dietu zvládnout a shazovat krásných 1-3 kilogramy za týden?

1. sacharidy

Jak už jsme zmínili, sacharidy musíte omezit na minimum. Aby vaše tělo začalo hubnout, je třeba udržet sacharidy pod 100 g za den. Takže rovnou zapomeňte na sladkosti, pečivo, rýži, brambory nebo těstoviny. Stane se z vás zeleninová královna. Po nějaké době se vaše tělo dostane do stavu, kterému se říká ketóza. Při nízké hladině sacharidů začne vaše tělo spalovat vlastní tuky.

2. bílkoviny

Ty naopak musíte tělu dopřát. Pokud to neuděláte, vaše tělo začne spalovat svaly a ne tuky. Což samozřejmě nechcete. Výborným zdrojem bílkovin je bílé maso nebo ryby. Ideálně maso ochuťte pouze bylinkami a minimem soli. Maso připravujte na grilu nebo v troubě.

3. tuky

Ty jsou pro všechny dietářky největším strašákem, ale často zapomínáme, že některé druhy tuků naše tělo potřebuje. Do jídelníčku tak bez obav zařaďte ořechy a tučné ryby.

4. voda

Pitný režim je důležitý nejen při dietě. Takže ani v tomto případě na něj nezapomínejte. Pijte hlavně čistou vodu a bylinné čaje. Na alkohol raději zapomeňte.

5. hřích

Pokud chcete u této diety vydržet, nesmíte se jen trýznit. Jednou za týden můžete trošku hřešit. Poměr je asi 80:20, kdy 80% dodržujete dietu a 20% hřešíte. Můžete si například vybrat den v týdnu, kdy si dáte něco, na co máte opravdu chuť.

6. odborník

Na tuto dietu nemusíte jít sama. Existují odborníci, kteří vám pomohou s jídelníčkem a mohou vám i doporučit produkty, kterými nahradíte zmíněné snídaně nebo třeba i další jídla, když nestíháte. Zkuste se podívat na dietní program It’s my life! Kde najdete mnoho důležitých informací, podporu a nemusíte se bát, pokud do programu vstoupíte, nezruinuje vás.

Ať vám jde shazování kil jako po másle!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.