• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

MUDr. Pavel Horyna

Jsem lékař, pracuji jako plastický chirurg a prakticky se zabývám pouze estetickou chirurgií. Téměř patnáct let pomáhám lidem vypadat a cítit se lépe. Práce plastického chirurga je mi nejen zaměstnáním, ale i koníčkem. Jsem člověk, který je rád v kolektivu a rád poznává nové lidi. Navíc mám rád, když se na mě pacienti obrací s určitou a reálnou výzvou.

I já žiji v celku hektickým životním stylem, dlouhé hodiny na sále bez pravidelného jídla a pití. Cestování autem za prací na klinikách v různých městech, školeních, přednáškami není jednoduchý.

V rámci předsevzetí jsem si uspořádal výzvu sám se sebou. Chtěl jsem vylepšit trošku i sám sebe jemným úbytkem na váze a zlepšením životního stylu. Přece jen ve 44 letech se postava hůře udržuje.

Prakticky ihned mě oslovil program It’s my life! se svou filozofií. Rozhodl jsem se navštívit pražskou pobočku It’s my life!. Program byl čitelný, jednoduchý a navíc vedený pod odborným dohledem. Hned na začátku mi má výživová poradkyně na rovinu řekla, že to nejdůležitější je vůle a proces redukce váhy nemusí být jednoduchý. V procesu ketózy (samotné hubnutí z tuku) jsem měl energii více než kdy jindy, a to mě motivovalo v dietě pokračovat, dokázal jsem zhubnout na váhu se kterou jsem byl spokojený. Další výhra je, že jsem díky It’s my life! dokázal zlepšit svůj běžný denní režim. Zdravý životní styl mi nyní není cizí a jsem s tím spokojený. Velké díky za to jak se nyní cítím patří mým nejbližším i mé poradkyni.

Program It’s my life! opravdu funguje a doporučuji jej dále i svým klientům.* Opakovaně se s některými loučím s tím, že až zhubnou ať přijdou a pustíme se do zákroku. Ale začne typicky kolotoč otázek. Jak mam zhubnout? Diety a cvičeni jsou bez efektu, nemam vůli….pane doktore jak? A já už odpověď znám.

Studia, vzdělání, praxe

Atestovaný plastický chirurg kliniky plastické chirurgie MEDICOM Clinic v Praze a Ústí nad Labem, kde působí zároveň i jako vedoucí lékař. Je držitelem licence České lékařské komory pro obor chirurgie a plastické chirurgie i členem několika odborných společností. Přednáší na celostátních a mezinárodních kongresech věnovaných plastické a estetické chirurgii, publikuje v odborných časopisech. Pravidelně se zúčastní odborných školení nejen v České republice, ale i ve světě.

 • 1999 – promoce na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze
 • 1999–2002 Chirurgická klinika Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, všeobecná a cévní chirurgie
 • 2005–2009 Oddělení plastické chirurgie Fakultní nemocnice v Hradci Králové a současně plastický chirurg v Ústavu estetické chirurgie Emauzy Praha
 • 2009– atestace z oboru plastická chirurgie. Na Klinice plastické chirurgie FNKV pusobí jako plastický chirurg a je součastí replantačního týmu, věnuji se mikrochirurgii
 • 2014– plastický chirurg na Klinice plastické chirurgie MEDICOM Clinic
 • Atestace a udělené licence
 • 2002 – atestace v oboru chirurgie
 • 2009 – atestace v oboru plastické chirurgie
 • držitel licence České lékařské komory pro obor chirurgie a plastické chirurgie
 • Členství v odborných společnostech
 • Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně, Společnost estetické chirurgie ČLS JEP, Česká společnost plastické chirurgie, Česká společnost terapie ruky

Ketonová dieta (názor lékaře)

Ketonové diety nebo-li ketodiety jsou hodně diskutovaným tématem dnešní doby. Najdeme jak zastánce, tak i odpůrce tohoto směru výživy. Musíme však brát zřetel i na kvalitu a složení surovin a výrobků jako takových daného dodavatele.

Můj názor na ketodietu It’s my life!, díky kterém jsem zhubl a stále si svoji váhu udržuji je více než pozitivní. Začal jsem vyhledávat odborné studie a byl jsem docela překvapen, že většina z nich tento směr výživy podporovala, ba naopak bylo dokázáno, že lidem pomáhá nejenom se zbavit nadbytečných kil, ale je dobrou prevenci pro vznik řady onemocnění (zvýšený krevní tlak, zvýšený cholesterol, diabetes 2. typu, kardiovaskulárních onemocnění, Alzheimerova choroba, rakovina aj.).

Co jsou vlastně ketodiety? Principem těchto diet je zvýšená konzumace kvalitních bílkovin ve stravě za současného snížení přijmu sacharidů a jednoduchých cukru, kdy se organismus dostane do takzvané ketózy a začne rychleji spalovat tuky, aniž by přicházel o svalovou hmotnost. Výhodou těchto diet je rychlý úbytek hmotnosti bez hladovění (vyloučené ketolátky nabuzující pocit sytosti). Mezi další pozitiva těchto diet patří i to, že pro správný průběh diety musíte dodržovat i několik základních pravidel, které byste měli zachovat po celý život: pravidelnost jídel, pitný režim, pohyb, dostatek odpočinku i spánku. Musím zdůraznit, že bez odborného dohledu výživového specialisty by nikdo neměl s ketodietami začínat. Je důležitý mít správně nastavené množství bílkovin i jiných základních živin jako jsou tuky i sacharidy, včetně minerálních látek i stopových prvků ve stravě, jinak můžou nastat nežádoucí účinky. Mezi nejčastější patří bolesti hlavy, únava, zácpa, vysoká hladina cholesterolu v krvi, zápach z úst nebo problémy s ledvinami. Také bych rád zdůraznil, že tyto diety nejsou vhodné pro každého. Obzvlášť se nedoporučuji těhotným a kojícím ženám, při chorobách ledvin, jater, srdce, dně, osobám trpící bulimii nebo anorexii.

Celkově po vlastní zkušenosti musím konstatovat, že tyto diety jsou vhodné pro každého, kdo chce změnit svůj životní styl k lepšímu.

*Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

 • Již sestavené dietní plány.
 • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
 • Podrobní analýza těla na váze InBody.
 • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.