• Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Nemoc a dieta It’s my life!

S redukčním programem It’s my life! je vhodné začít v době, kdy se cítíme fyzicky i psychicky v dobré kondici. Pokud jsme zdraví a tělo funguje tak, jak má, úspěch hubnutí je při dodržování diety zaručen. Někdy se však stane, že se během redukčního programu dostaneme do zdravotních potíží a následuje řada otázek, jak dál postupovat.

Co dělat, když onemocním?

Nejprve je nutné zmínit, že obdobím tzv. „keto chřipky“ si projde většina z nás, kteří se do diety pustíme. Začíná už v 1.týdnu hubnutí. Je to jakási obranná reakce těla na změnu v jídelníčku, tedy snížené množství přijatých sacharidů ve stravě. Tělo se se změnami vyrovnává a adaptuje se na nový režim. Projevuje se především zvýšenou únavou, svalovou slabostí, bolestmi hlavy, zácpou nebo naopak průjmem, nadýmáním, křečemi v lýtkách,… Tyto příznaky však většinou během následujících dnů vymizí. Během tohoto období je vhodné především navýšit pitný režim na alespoň 2,5-3l vody denně, snažit se co nejvíce odpočívat a přijímat stravu v pravidelných intervalech. Velmi pomáhá užívání doplňků jako je Eprozym (při trávicích potížích) nebo Hořčík (při svalové slabosti a celkové únavě). Během 1-2 týdnů byste se měli začít cítit dobře a začít pociťovat nejen první kila dole, ale i větší přísun energie.

Co však dělat, když ketóza je již v těle rozjetá v plném proudu a náhle onemocníme?

Dá se říci, že pokud je nemoc krátkodobá a jedná se pouze o nachlazení či virózu bez horeček, lze v dietě i nadále pokračovat. V tomto případě je však vhodné navýšit příjem vitamínů a minerálních látek a konzumovat léky bez přidaného cukru – nejlépe v tabletách. Podpořit uzdravení můžeme i pitím např. bylinkového čaje nebo minerální neperlivé vody. Při užívání antibiotik je následující postup velmi individuální případ od případu, ale většinou není hned nutné s dietou přestat. Doporučujeme však přejít do 3. fáze diety, kdy je zajištěn větší příjem bílkovin, zeleniny a vlákniny. U horečnatých a zánětlivých nebo průjmovitých onemocnění je však vhodné dietu přerušit až do úplného vyléčení.

Při nemoci jako jsou horečka nebo průjem dochází k větším ztrátám vody z těla a jsme více náchylní k dehydrataci. Proto se mnohdy stává, že při stoupnutí na váhu jsme o nějaké to kilo lehčí – právě díky vodě. Je však třeba si uvědomit, že preferujeme především hubnutí z tuků. Pokud onemocnění netrvalo příliš dlouho, ale jen v rozmezí několika dnů, je vhodné alespoň po dobu 3-4 dnů nastartovat hubnutí 1.fází. Následně lze přejít do fáze, která byla před onemocněním přerušena např. 2. či 3. fáze hubnutí.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Proteinová dieta pomůže zhubnout nadbytečné kilogramy rychle a bez hladovění.
Na e-shopu můžete nakoupit dietní balíčky, proteinové jídlo a doplňky k hubnutí.

Poradny pro hubnutí

Výživové poradenství

  • Výživové poradny po celé České republice.
  • Odborně vyškolení certifikovaní výživoví poradci.
  • Podrobná analýza těla na váze InBody.
Najít poradnu
Poradíme i po telefonu, volejte +420 800 177 377

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2021 It's my life!. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky: RB