• Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Kokosový olej

Kokosový olej a jeho výhodyKokosový olej se získává z jader kokosového ořechu a řadí se mezi oleje rostlinné. V tropických oblastech je právě kokosový olej hlavním zdrojem tuku ve stravě. Tento oblíbený olej má široké spektrum využití nejen v kuchyni, ale své místo má také v medicíně a kosmetice. Obsahuje kvalitní přírodní tuky, vitamíny E a K a neobsahuje žádný cholesterol. Působí protizánětlivě, antibakteriálně a zpomaluje procesy stárnutí. Díky tomu, že zrychluje metabolismus, je také skvělým pomocníkem při hubnutí.

 

Jak využít kokosový olej?

Jak už bylo řečeno, takový kokosový olej má velké využití v kuchyni. Hodí se jak na přípravu sladkých, tak i slaných pokrmů. Vzhledem k jeho vysokému bodu zakouření se olej nepřepaluje a je tak ideálním i ke smažení. Jeho další výhodou je dlouhá trvanlivost, a to až rok. Nesmíme ale zapomínat na to, že se stále jedná o tuk s vysokou kalorickou hodnotou, i tady platí pravidlo „všeho s mírou“. Pokud budete olej konzumovat v rozumné míře, tj. 3 polévkové lžíce denně, dodáte tělu potřebné kvalitní tuky, které jsou zdraví prospěšné. Kokosový olej je vhodný i pro vaše ratolesti, napomáhá lepšímu využití vápníku, hořčíku a jiným důležitým minerálním látkám.

Z kosmetické stránky je takový olej zázrakem snad na všechno. Například nám může posloužit jako výborný zábal na vlasy, třeba v kombinaci s medem vytvoříte skvělou masku, po které budou vaše vlasy pěkně lesklé.

Stejně tak lze použit kokosový olej jako „krém“, který můžeme vmasírovat jak do obličeje, tak celého těla. Díky jeho protizánětlivým účinkům má také velice kladný vliv na léčbu akné.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Proteinová dieta pomůže zhubnout nadbytečné kilogramy rychle a bez hladovění.
Na e-shopu můžete nakoupit dietní balíčky, proteinové jídlo a doplňky k hubnutí.

Poradny pro hubnutí

Výživové poradenství

  • Výživové poradny po celé České republice.
  • Odborně vyškolení certifikovaní výživoví poradci.
  • Podrobná analýza těla na váze InBody.
Najít poradnu
Poradíme i po telefonu, volejte +420 800 177 377

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2021 It's my life!. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky: RB