• Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč.

Dnešní uspěchaná doba – fastfoody a s tím spojená hrozba obezity

Kategorie: Obecné | přidáno: 21.03.2019

Má úvaha o tom, proč jsou vlastně lidé obézní, mě donutila k tomu, abych si otevřela jednu z mnoha poboček It’s my life! Vybrala jsem si toto téma i k rozepsání, protože právě obezita a fastfoody jsou velice rozšířená a dnes již hodně diskutovaná témata.

Většina lidí si myslí, že když vyškrtnou ze svého jídelníčku pouze cukry, docílí toho, jak nejrychleji zhubnout a budou cítit se dobře. Ovšem to je velký omyl.

Největší hrozba obezity číhá právě ve fastfoodech. A proč? Odpověď je jednoduchá. Jídlo z těchto velice hezkých baráčků a pultíků je plné tuků a sacharidů, po kterých lidé přibírají na váze.

Fastfoody lákají nejen svými dobrotami, ale také prostředím. Chytré myšlení prodejen s rychlým občerstvením spočívá v tom, že jsou porce menší, než které dostaneme v normální restauraci, a tak lákají i na výhodné menu, které je naopak větší. A protože lidé rádi šetří, tak si raději koupí to výhodnější a větší a sní ho celé, aby nemuseli nic vyhazovat.

Řetězce s rychlým občerstvením, to ovšem nejsou jen tučná jídla, ale i sladké limonády a dezerty, které lákají především děti! Dejte si dětské menu a dostanete hračku nebo balónek. Děti v tu chvíli lomcují s rodiči a přemlouvají je, že chtějí právě tu postavičku z pohádky nebo modrý balónek.

Tento způsob stravování však není prospěšný pro lidský organismus. Konzumenti zde pouze uspokojují své chuťové buňky a obvykle také častěji, než je zdravé. Mohou si vytvořit závislost, porce jim přestanou stačit a ohrozí tím svoje zdraví. Játra, žlučník, dokonce i mozek trpí a volají o pomoc, ať už dotyčný to nezdravé jídlo zahodí!

 

Použité internetové zdroje:

http://eurodenik.cz/zdravi/fastfoody-skodi-nejen-vasemu-mozku

http://www.doktorweb.cz/vliv-fastfoodu-na-obezitu/

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2019 It's my life!. Všechna práva vyhrazena. Webové stránky: IT Monkey, s.r.o.