• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Výživa před a po tréninku během diety It’s my life!

Správná výživa během diety

Sport a obecně pohyb je pro nás přínosem v mnoha aspektech – pomáhá například s redukcí tukové tkáně, tvorbou svaloviny, snižuje riziko vzniku mnoha chorob a celkově zrychluje metabolismus. Má pozitivní vliv i na naši psychiku, neboť se během cvičení uvolňují v našem mozku endorfiny „štěstí“. Díky tomu jsme vyrovnanější a šťastnější. Psychická pohoda má velký vliv na hubnutí, proto zařazením pravidelné pohybové aktivity se jednoznačně rychleji a snáz přiblížíme svému cíli. Rozhodneme-li se tedy sport do svého života zařadit, je nutné upravit dle toho i naše stravování.

Pokud jste začali s dietou It’s my life! je potřeba dodržovat jisté zásady

V prvním a druhém kroku, kdy vaši stravu tvoří 5 jídel It’s my life! doporučujeme veškerý sport vynechat z důvodu velmi sníženého příjmu energie. Díky tomu by mohlo dojít k závratím, hypoglykémii a celkovému nežádoucímu hladovění, což by se projevilo nárůstem tukové tkáně a úbytkem svalové hmoty.

Začít tedy s pohybem lze od třetího kroku našeho dietního programu, kdy nahrazujeme obědovou porci jídla It’s my life! vlastním obědem. I v tomto kroku je však důležité dávat si pozor, abychom si spíše neublížili. Pokud budete během cvičení cítit slabost, malátnost, uberte na tempu nebo cvičit přestaňte, nepřetěžujte se. Je také důležité nezapomínat na jednu porci jídla navíc, abychom doplnili energii a naše úsilí se nestávalo kontraproduktivním. Necvičte ihned po jídle, vyčkejte alespoň 30-45 minut, po hlavním jídle 2 hodiny. Po tréninku si dejte do 30 minut menší svačinu navíc – například proteinový koktejl It’s my life!, proteinovou tyčinku It’s my life!, nebo proteinový kakaový puding od It’s my life!

 

Ve čtvrtém kroku naší keto diety platí stejná doporučení jako u předchozího bodu. Postupně však vyřazujeme dopolední svačinovou porci jídla It’s my life!, následně pak i odpolední svačinu. Do jídelníčku přidáváme také barevnou zeleninu a ovoce, čehož můžeme využít právě i k tréninku. Ovoce v dopoledních svačinách nám dodá potřebnou sílu před cvičením. Do jídelníčku zařaďte opět svačinku navíc.

Jednotlivé kroky dietního programu It’s my life!

V pátém kroku postupně přidáváme přílohy, chleby a na večeři porce It’s my life!. Pokud se tedy chystáte cvičit, na svačinu před tréninkem je vhodný například bílý jogurt či jiná bílkovinná potravina, kousek ovoce nebo zeleniny. Upřednostňujte jídla lehce stravitelná, aby vás během cvičení zbytečně netížily v žaludku. Po tréninku do 30 minut můžete zvolit z některých našich svačinek na dodání energie. Následující potréninkové jídlo je například kousek keto chleba s kvalitní bílkovinou v podobě šunky či sýra v kombinaci se zeleninou.

Nezapomínejte na pitný režim

Vždy dbejte na dostatečný příjem tekutin, nejlépe čisté vody. Při cvičení ztrácíme velké množství vody, proto je nutné její příjem navýšit, abychom předcházeli dehydrataci. Doporučujeme také zařadit aminokyseliny BCAA, které pomáhají regenerovat svalovou hmotu po tréninku, navíc se podílí na spalování tuků. Vhodná je i suplementace hořčíkem, neboť se také podílí na regeneraci svalové hmoty, navíc i podporuje činnost nervové soustavy a metabolismu.

Cvičení je důležitou součástí zdravého životního stylu, pozitivně ovlivňuje funkci našeho těla a působí skvěle na naši psychiku. Sportujte s radostí a vybírejte si z činností, které vás baví. Pokud byste trénovali s nechutí a z donucení, ztrácí se efektivita cvičení. Nezapomínejte však, že i pouhá chůze se do pohybu počítá, proto alespoň 30minutová procházka denně nikomu neuškodí, a naopak nás nabije energií.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.