• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Vláknina ve stravě

Vláknina je důležitou složkou, která působí prospěšně pro náš zdravotní stav, trávení, chrání střeva a podporuje imunitu.

Vláknina působí preventivně proti řadě nemocí (kardiovaskulární onemocnění, obezita, diabetes 2. typu, některá nádorová onemocnění včetně rakoviny tlustého střeva), dále udržuje hmotnost, neboť vyvolává pocit sytosti a zamezuje chuti na sladké.

Hlavní zdroje vlákniny

Nachází se v luštěninách, ovoci, zelenině, ořechách a semínkách. Dále je důležité, aby se v jídelníčku objevovaly i celozrnné těstoviny, rýže, celozrnný kuskus, pohanka, bulgur, quinoa a luštěniny. Co se týče pečiva, dejte přednost celozrnnému.

 

Co je vláknina?

Vláknina podporuje imunitu a zdravotní stav

Jde o řadu rozdílných látek s rozdílnými vlastnostmi. Obsahuje především polysacharid celulózu, hemicelulózu, škrob, vosky, pektin, lignin, chinin, agar, gumu guar, beta-glukany a inulin.

Dospělý člověk by měl denně přijmout 20-35 g vlákniny, což je i doporučená denní dávka. Pro děti by měla být dávka dle věku dítěte plus 5 (pokud je dítěti 10, přičteme 5, dítě by tedy mělo zkonzumovat 15 g vlákniny denně).

Vláknina se dělí podle rozpustnosti ve vodě na rozpustné (obsahuje hrách, fazole a oves) a nerozpustné (obsahují slupky ovoce, zeleniny a celozrnný chléb).

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.