• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Utečte podzimní špatné náladě

Nastal podzimní čas. Období, které někteří milují, jiní ho nemají příliš v lásce. Dny se pomalu zkracují, začíná se ochlazovat, častěji prší, hůře se nám vstává z postele a to mnohým z nás na náladě nepřidá. Abychom však nepodlehli podzimním chmurám, měli bychom se co nejvíce snažit trávit čas na denním světle, čerstvém vzduchu a naplno si užít rozmanitý podzim. Právě nádherné slunečné babí léto plné sytých barev opadávajícího listí jsou tím pravým důvodem, jak si zvednout náladu a jít si třeba zaběhat do přírody.

Proč právě běh?

Podzim je přímo ideální období, kdy se do běhání pustit. Netrápí nás horko ani dusno, dobře se nám dýchá a díky endorfinům – hormonům štěstí, které se při běhání do těla uvolňují, hravě překonáme podzimní únavu a špatnou náladu. Běh je velmi návykový právě kvůli hormonům, které tělo vyplavuje následkem pohybové aktivity. Nejšťastněji se cítíme právě v okamžiku, kdy doběhneme, osprchujeme se, zachumláme se doma do deky a dopřejeme si třeba hrnek horkého čaje nebo nějaké dobré polévky. Při běhání si navíc zlepšíme fyzickou kondici a shodíme nějaké to přebytečné kilo.

Než začneme běhat

Základem je pevná vůle, žádné výmluvy a radost z pohybu. Říká se, že na běhání neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení. Nejlépe bychom se měli obléci do více tenčích vrstev, ideálně funkční savé tričko, lehčí mikina a případě větrovka proti dešti. Pokud je venku již chladno, neměli bychom zapomenout na dlouhé elasťáky, čepici nebo čelenku na hlavu a šátek kolem krku.

Jak začít běhat?

Pokud s běháním zatím nemáme moc zkušeností, měli bychom začít postupně a cíle postupně navyšovat. Mnozí si totiž dají nereálné cíle a za krátkou dobu běhání vzdají, což je velká škoda. Pro začátek postačí naplánovat si běhání 1-2x/týden. Jeden den volme víkendový a jeden den v pracovním týdnu. Pokud jsme začátečníci, měli bychom si jako cíl zvolit spíše dobu běhu než vzdálenost. Je tak mnohem jednodušší si běh naplánovat a také snadněji zjistíme, jakou vzdálenost naše tělo zvládne. Měli bychom začít s délkou běhu kolem 30ti minut. Ten můžeme v případě potřeby prokládat svižnou chůzí. Poté, co začneme běhat pravidelně a běh se tak stane součástí našeho života, si můžeme postupně přidávat další prvky např. dát si za cíl zaběhnout určitou vzdálenost, zařadit častější týdenní běhy anebo zlepšování techniky běhu.

Běhání bychom neměli brát jako nutnost. Důležité je si ho maximálně užít a nechat na sebe působit barevnou paletu podzimní přírody.

 

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.