• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Úplná náhrada celodenní stravy

Celodenní dietní strava

Základem úspěchu redukce hmotnosti je pravidelná a vyvážená strava. Ne však každý z nás např. kvůli pracovnímu vytížení a nedostatku času na přípravu jídel stíhá kvalitně a pravidelně jíst. Mnohdy jediným řešením tak bývá konzumovat potraviny „v prášku“. Každá takto upravená strava ale není vhodná pro každodenní konzumaci. Výrobci se musí řídit určitými nařízeními dle WHO (světové zdravotnické organizace) a záleží pak na naší volbě, po čem sáhneme a jakou cestu si zvolíme.

 

Takovéto potraviny můžeme rozdělit na ty, které slouží jako „úplná náhrada celodenní stravy“ nebo jako „náhrada některého z hlavních jídel“.

 

Jak poznám, že je potravina náhradou celodenní stravy?

Pokud potravina slouží jako „náhrada“, musí být na obalu potraviny zmínka o tom, že slouží jako součást náhrady celodenní stravy. V tomto případě pak nezbytnou součástí „práškové“ výživy mají být i jiné potraviny.

Pokud je na obalu potraviny uvedeno, že je vhodnou součástí „úplné náhrady celodenní stravy“, znamená to, že při vzájemné kombinaci jídel splňuje všechny potřebné parametry pro množství živin na den. Výrobce by v tomto případě měl uvádět na obalu výrobku obsah využité energie vyjádřenou v KJ a kcal, číselně vyjádřený obsah bílkovin, sacharidů a tuků, číselně vyjádřené průměrné množství každého vitamínu a minerální látky, návod ke vhodné přípravě, upozornění na dostatečný denní příjem tekutin, upozornění, že výrobek zajišťuje veškeré základní živiny v potřebném množství  na jeden den a upozornění, že výrobek se nemá bez porady s lékařem používat déle než 3 týdny.

 

Pozor na záměny potravin!

Častou chybou, kterou lidé dělají bývá záměna potravin celodenní stravy za záměnu potravin určené pro sportovce (např. u koktejlů). Tyto potraviny však mívají vyšší příjem energie (sacharidů i tuků), bílkovin a iontů – s cílem náhrady nebo doplnění minerálních látek. Mají tedy jiné složení a nenahrazují plnohodnotné jídlo.

Výhodou úplné náhrady celodenní stravy je, že obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerální látky, je tedy plnohodnotná, snadná na přípravu a ulehčí život i těm, kteří nemají čas vařit a chtějí mít živiny obsažené ve stravě pod kontrolou.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.