• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Udržte si optimální krevní tlak

Přibývající kila a rostoucí obezita nám přináší nejen viditelné faldíky, ale především způsobují řadu zdravotních obtíží jako je vysoký cholesterol, diabetes II.typu a vysoký krevní tlak. Všem těmto komplikacím obezity se často přezdívá „tiché zabijáci“, jelikož o nich vůbec nemusíme vědět a jejich neléčení pro nás může mít až fatální následky.

Bohužel s rostoucí obezitou, špatným životním stylem a nevhodným stravováním se s vysokým krevním tlakem nesetkáváme jen u dospělých, ale čím dál tím častěji postihuje i děti. Vysoký krevní tlak trápí okolo 20% populace. Pokud léčbu vysokého krevního tlaku zanedbáme nebo mu nebudeme věnovat pozornost, může dojít k vážnému poškození cév, selhání srdce nebo cévní mozkové příhodě. Naštěstí jsou již dnes běžné dostupné tlakoměry pro domácí užívání. Svůj tlak si tak můžeme pravidelně kontrolovat z prostředí domova.

Udržte si optimální krevní tlak

Hodnota krevního tlaku se udává ve dvou veličinách. První hodnota před lomítkem je tzv. systolický tlak, kdy se srdeční sval stáhne a dojde k vypuzení krve do oběhu. Hodnota za lomítkem je tzv. diastolický tlak, kdy srdeční sval naopak odpočívá a nasává do sebe neokysličenou krev. Optimální hodnota krevního tlaku u dospělého člověka by měla být 120/80. O vysokém krevním tlaku mluvíme, pokud jeho hodnota opakovaně dosahuje hodnot nad 140/90.

Optimální hodnotu krevního tlaku můžeme podpořit jak správným jídelníčkem, tak aktivním způsobem života. Existuje ale mnohem více faktorů, které na hodnotu krevního tlaku mají vliv a kterými můžeme hypertenzi ovlivnit.

Omezte příjem soli a navyšte draslík

Naprosto zásadní roli při snižování krevního tlaku hraje nižší příjem sodíku a vyšší příjem draslíku. Z hlediska sodíku to znamená značně zredukovat solení pokrmů a výrazně omezit veškeré slané potraviny (uzeniny, sýry, minerálky, slané pochutiny). Stejně tak důležité je navýšit draslík, který nalezneme v zelenině a v ovoci (sušené meruňky, banán, fíky, avokádo).

Udržte si správnou hmotnost

Udržte si optimální krevní tlakSe zvyšující se hmotností a vyšším množstvím tuku stoupá riziko hypertenze. Pokud se nám podaří nadbytečná kila shodit, zátěž na srdce a cévy již nebude tak vysoká a dojde ke snížení krevního tlaku.

 

 

 

Pravidelně sportujte

Udržte si optimální krevní tlakNejenže se díky sportu dostaneme do lepší kondice, ale také zvýšíme energetický výdej, který je důležitý pro úspěšnou redukci hmotnosti a tím snížení krevního tlaku. Pravidelná fyzická aktivita posiluje naše srdce, které je poté schopno mnohem lépe pracovat.

 

 

Nekuřte

Díky kouření se zanáší jak plíce, tak tepny, které jsou již takto zatížené vysokým krevním tlakem. Kouření ještě zhoršuje následky vysokého krevního tlaku. Může tak mnohem snáz dojít k infarktu nebo cévní mozkové příhodě.

Omezte kofeinové a alkoholické nápoje

Kofein krátkodobě zvyšuje krevní tlak. Nárazová konzumace alkoholu zase silně zatěžuje mozkové a srdeční cévy.

Zařaďte omega-3 mastné kyseliny

Udržte si optimální krevní tlakBlahodárný vliv na snížení krevního tlaku hrají také omega-3 mastné kyseliny, které příznivě ovlivňují srdeční činnost. Nalezneme je v rybách, lněném oleji nebo chia semínkách. Bohužel spoustu lidí konzumuje prospěšné omega-3 mastné kyseliny v nedostatečném množství, tudíž je vhodná suplementace výživových doplňků.

 

 

Omezte stres

Pokud se často dostáváme do stresových situací, naše srdce je nuceno pracovat ve vyšším tempu, což našemu krevnímu tlaku příliš neprospívá. Vyhraňme si tedy dostatek času na relaxaci a odreagování.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.