• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Mýty a pravdy o dietě

V dnešní době se dozvídáme z nejrůznějších zdrojů spoustu rad o tom, jak máme jíst, abychom zhubli. Mezi lidmi často kolují klamavé a zavádějící informace, a my pak nevíme, čemu věřit a čemu ne. Někteří tvrdí, že k úspěšnému hubnutí se stačí stravovat 6x denně, někteří naopak radí jíst jen 2x denně, jiní zase preferují půst či dokonce nejíst nic. Stejně tak rozdílné názory můžeme zaslechnout o tom, zda z jídelníčku vyřadit maso, mléko, tuky, sacharidy, pečivo nebo lepek.

Výsledkem pro mnoho z nás je celkový zmatek. V tu chvíli si začneme pokládat otázku: „Jak vlastně mám jíst“? Pojďme se podívat na nejčastější mýty o hubnutí, které kolují mezi lidmi.

Musím jíst 6x denně

Mýty a pravdy o dietě

Pro většinu lidí se opravdu doporučuje stravovat se přes den častěji. Nicméně není chybou, pokud našemu tělu vyhovuje jíst jen 2-3x denně. Pokud se však rozhodneme pro snížení počtu jídel během dne, měli bychom vzít v potaz, že tomu jídla musí živinově i kaloricky odpovídat. Nepostačí si tedy k snídani dopřát jen rohlík se šunkou a na večeři těstoviny se sýrem.

Častější stravování se doporučuje ze dvou důvodu. Ten první důvod, že by většina z nás měla problém ujíst takovéto množství jídla ve 2 dávkách. Druhým důvodem je, že naše tělo potřebuje pravidelný přísun kvalitních živin jako paliva. Pokud mu nedáme najíst v pravidelných intervalech nebo hladovíme, pak se tělo přepne do úsporného režimu. Projeví se to zpomalením metabolismu a tělo si následně, vše co sníme, začne ukládat do tuků na horší časy, protože ví, že mu zase dlouho nedáme najíst.

Zařadíme příliš mnoho pohybu

K úspěšnému hubnutí patří bezesporu i zvýšená fyzická aktivita. Díky pohybu snáze spalujeme tuky a budujeme svalovou hmotu, která nám následně zrychluje metabolismus. Neznamená to však, že při snaze zhubnout strávíme každý den v posilovně. Tělo musí mít prostor také k odpočinku a regeneraci. Bohatě postačí zařadit pohyb 3x týdně.

Vyřadíme z jídelníčku některé potraviny

Mýty a pravdy o dietěČasto slýcháváme z různých zdrojů, že pokud chceme zhubnout, měli bychom ze stravy zcela vyřadit jednu z hlavních složek živin. Nejčastěji se jedná o tuky či sacharidy.

Tuky jsou však při hubnutí velmi důležité a pro organismus nezbytné. Zajišťují vstřebávání vitamínů, chrání vnitřní orgány, ale také se podílejí na regulaci tělesných funkcí. Tuky nám škodí pouze v případě, máme-li jich v jídelníčku moc a dáváme-li přednost živočišným před rostlinnými. Pokud však tučná masa, uzeniny, tučné sýry a smažené potraviny vyměníme za kvalitní rostlinné oleje, avokádo a ořechy, přinese to našemu tělu mnohem větší užitek.

Strach ze sacharidů bývá často zaměňován za strach z cukrů. Sacharidy a cukry však nejsou to samé. Pokud se tedy mluví o výrazném snížení cukrů při hubnutí, myslí se tím jednoduché cukry tzn. sladkosti, bílé pečivo, slazené nápoje. Naopak složené sacharidy nemají sladkou chuť a pro tělo jsou mnohem prospěšnější. Mezi komplexní – složené sacharidy řadíme celozrnné pečivo, luštěniny, rýži, bulgur apod.

Navýšíme množství „ZDRAVÝCH“ potravin

Mnozí lidé žijí v domnění, že po zdravém se netloustne. Bohužel však „zdravé“ neznamená vždy „vhodné k redukční dietě“. I u zdravých potravin, jako jsou například celozrnné výrobky nebo ovesné tyčinky, si musíme hlídat množství. Pokud například srovnáme bílý rohlík s celozrnným, bílé těstoviny s celozrnnými nebo sádlo s olivovým olejem, jistě mnohé překvapí, že mají téměř stejnou energetickou hodnotu. Liší se pouze složením a prospěšností pro naše zdraví.

Po páté hodině už nic nejíst

Touto radou se můžeme řídit, pokud chodíme spát v osm hodin večer. Jestliže však chodíme spát před půlnocí, měli bychom poslední jídlo směřovat kolem 19-20.hodiny. Večeře by měla být dobře stravitelná, a ne příliš tučná. Měli bychom se po ni cítit nasyceni, ale nemělo by nám být těžko.

Zaručený jídelníček 5000kJ

Téměř v každém vydání letního časopisu si můžeme přečíst zaručený návod, jak zhubnout s tímto jídelníčkem. Tato magická pětitisícovka je však začarovaným kruhem pro všechny, kteří se do takového hubnutí pustí. Nejenže si zpomalíme metabolismus, ale také hrozí, že se díky takovému stravování budeme muset už navždycky výrazně omezovat.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.