• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Jablko nebo hruška – jaký typ postavy máte?

Typy našich postav nejčastěji přirovnáváme k ovoci. Nejde o žádný oficiální název, spíše jsme si je tak nazvali, abychom si daný tvar postavy uměli představit. U lidí s postavou jablko se tuk hromadí ve větším množství v oblasti bříška, u hrušek zase v oblasti hýždí a stehen. Každý tvar postavy má svá pro a proti a abychom nastavili správný způsob hubnutí, je třeba při shazování kil k danému typu postavy přihlédnout.

Je třeba si uvědomit, že každý máme určité genetické predispozice. Pokud například žena s typem postavy „hruška“ bude toužit po malém „modelkovském“ zadečku s mezerou mezi stehny, zřejmě se jí to nepovede. Stejně tak u žen s typem postavy „jablko“, které budou toužit po postavě typu „přesýpací hodiny“ s úzkým vosím pasem – je to zde opět velmi nepravděpodobné. Nicméně pokud se o sebe staráme, dbáme na správné stravování s pravidelným pohybem, dokážeme si vytvarovat hezkou postavu. S každým typem postavy se dá pracovat, je ale třeba vždy vycházet z genetiky a z toho vytěžit maximum. Důležité je zaměřit se při cvičení na určité partie, volit správné potraviny a vědět, co je pro naše tělo to nejlepší.

Androidní postava jablka

U tohoto typu postavy se tuk hromadí převážně v horní části těla v oblasti bříška. Častěji postihuje muže, ale ani u žen není výjimkou. Pro tento typ postavy je typické vyšší množství viscerálního tuku. Ten utiskuje orgány, které nemohou správně pracovat. Tento tuk je metabolicky aktivní, přispívá k vyššímu krevnímu tlaku, vyššímu cholesterolu a zvyšuje riziko infarktů a mozkových příhod. Obzvláště na pozoru by měly být muži, kteří mají obvod pasu větší než 102 cm a ženy s obvodem pasu nad 88 cm.

Dobrou zprávou je, že viscerální tuk se hubne poměrně snadno. Stačí omezit příjem alkoholu, tučná masa nahradit libovým masem a rybami, zařadit do jídelníčku více bílé a zelené zeleniny, dbát na zařazení kvalitních tuků (avokádo, ořechy, tučné ryby, kvalitní olivový olej). Důležitý je také dostatečný příjem vlákniny, která poslouží jako kartáč na střeva a pomáhá udržet hladinu cukru v krvi.

Z pohybové aktivity je důležitý mix pohybových aktivit. Pro spalování v oblasti trupu jsou vhodné např. svižné chůze, nordic walking, běh, orbitrack. Zároveň také můžeme zařadit jízdu na kole, rotoped, spinning a tím docílit posílení nohou, aby došlo k vybalancování postavy mezi horní a dolní částí těla.

Gynoidní postava hrušky

Tento typ postavy, kdy se tuk ukládá převážně v oblasti stehen a zadečku, je typický hlavně pro ženy. Na rozdíl od androidního typu obezity nenese tento tuk až tak velké zdravotní riziko. Hubnutí v těchto oblastech však bývá oříškem, jelikož redukční diety vedou primárně k hubnutí horní části těla (prsa, bříško) a problematické partie většinou zůstávají. Častým estetickým problémem pro typ hrušky představuje celulitida, která ztěžuje prokrvení. U hrušek se také častěji potýkáme s otoky nohou způsobené zhoršeným tokem lymfy. Krátkodobě pomáhají lymfatické drenáže, ale k dlouhodobému efektu je třeba přizpůsobit i stravu a pohyb.

Jelikož lymfatický systém, který zbavuje naše tělo nečistot, je u „hrušek“ často zanešený, je třeba vyřadit ze stravy potraviny, které našemu tělu nedělají dobře. Důležité je omezit alkohol, průmyslově zpracované potraviny a ztužené tuky, které bývají součástí oplatek a sušenek. Je třeba konzumovat co nejvíce základních druhů potravin, u kterých nemusíme číst složení, a omezit v jídelníčku jednoduché cukry. Hrušky by se měly zaměřit na libové druhy masa, ryby, luštěniny, ale také dostatek zeleniny a ovoce.

Hodně pomůže i pohyb. Cílem je hlavně rozproudit lymfatický systém. Vhodné jsou nejrůznější formy aerobního cvičení, rychlá chůze, nordic walking, běžky. Pro vytvarování těla lze cvičit i jógu nebo pilates. K vybalancování postavy by se ženy při posilování měly zaměřit spíše na horní část těla. Při jízdě na kole, HEAT nebo posilování dolních částí těla se sice zadeček a stehna zpevní, ale zároveň může dojít v této oblasti k nárůstu svalové hmoty.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.