• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Jak na sportování při ketodietě?

Začali jste hubnout s It’s My Life a přemýšlíte, jak je to vlastně se sportováním při proteinové dietě? Ačkoliv v některých fázích sportování doporučujeme, jindy je zase lepší nechat tělo odpočívat. Které aktivity a v jaké fázi jsou pro vás vhodné? To vám prozradíme v našem článku.

I přesto, že dosáhnete výsledků i bez sportu, je určitě lepší nějaké aktivity během hubnutí do vašeho režimu zařadit. Docílíte tak ještě lepších výsledků, uděláte pro své tělo něco navíc a budete mít dobrý pocit. A to je při celém procesu hubnutí opravdu důležité.

Dopřejte tělu odpočinek

Jak na sportování při ketodietě?Na začátku diety je však lepší sportovní aktivity vynechat. První a druhá fáze diety je totiž založená na sáčcích a zelenině – a tělo tak dostává menší příjem kilokalorií (kcal). V případě, že byste měli výrazně větší výdej než příjem, mohlo by se vám při náročnější fyzické aktivitě udělat nevolno. Sport není v těchto fázích vhodný ani z toho důvodu, že by tělo začalo hubnout ze svalů – a tak zdravé hubnutí rozhodně nevypadá.

Ačkoliv tedy výživově našemu tělu v jednotlivých fázích diety nic nechybí, je lepší počkat se sportem či náročnější pracovní činností až do 3. fáze hubnutí, kdy tělo získá více bílkovin a tedy větší příjem kilokalorií. Při aktivitách má totiž naše tělo větší výdej. A aby bylo vše v rovnováze, je potřeba mít také o něco větší příjem.

V případě, že je pravidelnou náplní vaší práce fyzicky náročnější aktivita, je lepší první dvě fáze dietního programu vynechat a začít s proteinovou dietou až od 3. fáze. V některých případech totiž není zvýšená hmotnost způsobená nedostatkem pohybu, ale špatným stravováním a režimem. Pokud si nejste jistí, rádi vám se správným nastavením diety poradíme.

Nezapomeňte na kvalitní bílkoviny

Ve 3. fázi diety se příjmy mění. Namísto pěti sáčků se konzumují pouze čtyři porce. V této fázi je tedy dobré doplňovat především kvalitní bílkoviny. Obědový sáček tak můžete nahradit například:

  • kuřecím, krůtím a králičím masem,
  • libovým hovězím masem,
  • libovým vepřovým masem (panenka, kýta),
  • rostlinnou náhradu – například šmakounem, tofu, tempehem nebo sójovým masem,
  • mořskými či sladkovodními rybami bez kůže (například tuňákem ve vlastní šťávě),
  • vejci a vybranými druhy zeleniny (zelenou a bílou).

A pokud si chcete oběd zpestřit, můžete si uvařit například konjakové špagety, tagliatelle nebo rýži. Konzumace těchto příloh napomáhá ke snížení hmotnosti, ale také k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

Vyrazit na procházku, nebo rovnou do posilovny?

Jak na sportování při ketodietě?Kromě vyššího příjmu bílkovin je dobré počkat se sportem do 3. fáze diety také proto, že se díky úbytku váhy budete cítit ve svém těle lépe. Vše má ale svůj čas – a v případě sportování to platí dvojnásob. Ze začátku proto začněte zlehka a zohledněte také své možnosti a režim, na který jste byli zvyklí před dietou. Vyrazit tak můžete třeba na delší procházku. Postupně můžete přidávat na intenzitě a místo klasické pomalé chůze zařadit takzvanou rychlochůzi, která patří mezi aerobní aktivity. Od té už je to pak jen kousek k běhu.

Pravidelným sportem k lepší fyzičce i náladě

Pokud by vám tento typ aktivit nevyhovoval, můžete vyrazit třeba do posilovny. I tady však začněte zlehka. Každému vyhovuje jiný styl cvičení, a proto neztrácejte motivaci, když si novou aktivitu hned neoblíbíte. Každý pohyb – i když chvilkový – je totiž lepší než žádný. Pravidelným cvičením se bude také postupně zlepšovat vaše fyzická kondice a psychika. Při cvičení se totiž do mozku uvolňuje hormon štěstí – endorfin, který pozitivně působí na naši náladu a navozuje pocit štěstí.

Se sportováním byste však měli být opatrní, pokud máte nadváhu. V takovém případě byste se kvůli nadměrné zátěži kloubů měli rozhodně vyhnout náročnějším fyzickým aktivitám jako je například běhání. Místo toho se jděte raději projít.

Chcete změnit životní styl, dostat se do formy, nebo shodit nadbytečná kila? Poradíme vám s výběrem dietního plánu It’s My Life. Navštivte některou z našich poraden po celé České republice, nebo se ozvěte naší výživové poradkyni Tereze. Společně to zvládneme!

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.