• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

Analýza těla na Inbody

Jaký je princip měření InBody?

Přístroj InBody je jedním z nejpřesnějších analyzátorů lidského těla, který využívá nejnovější technologii DMS-BIA (přímo rozdělující více frekvenční bioelektrická impedanční analýza) [1,2]. Impedance je fyzikální veličina, která popisuje zdánlivý odpor objektu a fázový posuv napětí při průchodu střídavého proudu určité frekvence [3]. Při samotném měření je z elektrod umístěných na šlapkách a na držadlech přístroje (8 bodový dotykový systém) vysílán do těla slabý střídavý elektrický proud o různých frekvencích, který má v různých tělesných tkáních rozdílnou vodivost, a to právě díky jejich rozdílnému obsahu vody [4]. Například tělesný tuk funguje jako izolace a má ve srovnání s vodou mnohem menší vodivost, naopak aktivní svalová tkáň se díky vysokému obsahu vody chová jako dobrý vodič [5]. Přesnost měření dále zvyšuje i to, že analýza probíhá segmentálně, tj. tělo není měřeno jako jeden válec, jak je tomu u jiných přístrojů, ale je rozděleno na 5 segmentů (nohy, paže, trup) a impedance každého z nich je vyhodnocena zvlášť. Díky tomu, že proud vysílaný do těla má různou frekvenci, dokáže přístroj rozlišit celkovou, vnitrobuněčnou a mimobuněčnou vodu a z těchto údajů plyne i index retence tělesné vody, která je jedním z ukazatelů zdravotního stavu.

 

 

Co je výsledkem měření na InBody?

Výživový poradce a analýza tělaVýstupem měření je složení těla (celková hmotnost, hmotnost svalů, hmotnost tukové tkáně, hmotnost kostních minerálů a obsah intracelulární a extracelulární tekutiny), rozložení svalové a tukové hmoty na pažích, nohách a trupu a obsah viscerálního (útrobního tuku). Z měření lze vyhodnotit i další parametry, jako jsou hodnota bazálního metabolismu, metabolický věk, retence vody, obvod těla, typ postavy a její vyváženost. Všechny měřené hodnoty jsou zařazeny do percentilových grafů a porovnány mezi sebou [1].

 

Jak se mám na měření připravit?

Bezprostředně před měřením by se nemělo pít ani jíst, protože příjem jídla a tekutin snižuje odpor těla, a tak zkresluje výsledky měření. Zároveň by se nemělo před měřením cvičit, protože fyzická aktivita vyčerpá zásoby glykogenu, výsledkem je naměření nižšího obsahu svalové hmoty, než je skutečnost [6]. Z vlastních zkušeností můžeme dodat, že doporučujeme klientům, aby se těsně před měřením nesprchovali a nenatírali si ruce ani nohy krémem, protože i toto ovlivňuje vodivost těla.

 

Je měření bezpečné?

Měření je pro zdravého člověka naprosto bezpečné, protože využívá slabý střídavý proud, který byl v roce 1996 v American Journal of Clinical Nutrition potvrzen jako bezpečný při aplikaci na lidském těle. Na přístroji se nesmí měřit osoby s kardiostimulátorem, kovovými tělesnými implantáty a těhotné ženy.

Literatura:

  1. Co je analýza složení těla. Inbody: http://www.inbody.cz/dokumenty/co-je-analyza-lidskeho-tela.pdf.
  2. Malavolti M., Mussi C., Polit M., Fnatuzzi A.L., Salvioli G., Battistini N., Bedogni G.: Cross-calibration of eight-polar biolectrical impedance analysis versus dual-energy X-ray absortiometry fro the assessment of total and appendicular body composition in healthy subjects aged 21-82 years. Annals of human biology, 2003, 4, 380-391.
  3. IT slovník. https://it-slovnik.cz/pojem/impedance
  4. Medici G., Mussi C., Fantuzzi A., Malavolti M., Albertazzi A., Bedogni G.: Accurancy of eight-polar bioelectrical impedance analysis for the assessment of total and appendicular body composition in peritoneal dialysis patients. European Journal of Clinical Nutrition, 2006, 1-6.
  5. Cvrčková L.: Objektivita opakovaného měření přístrojem InBody. Bakalářská práce, Masarykova univerzita, 2011.
  6. Loskot P.: Jak se připravit na měření tělesného složení? https://aktin.cz/jak-se-pripravit-na-mereni-telesneho-slozeni

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.