• Doprava zdarma pro objednávky nad 2000 Kč.

BCAA It’s my life!

Dnes se zaměříme na dopněk stravy, který je hodně oblíbený mezi sportovci – řeč jde o BCAA. O co se jedná a pro koho je vhodný se dozvíte v tomto článku.

Co jsou BCAA?

Zkratkou BCAA se označují takové aminokyseliny, které jsou pro tělo esenciální (tělo si je samo neumí vyrobit a musíte je tělu dodat potravou). Patří mezi ně L-leucin, L- isoleucin, L- valin.

Proč je užívat?

Aminokyselina je základní jednotka bílkovin. Sval se skládá z několika řetězců aminokyselin. Jedna třetina všech aminokyselin, které tvoří sval, jsou právě BCAA. Podle toho, jak je intenzivní fyzická aktivita, např. trénink, tak dochází k různému stupni vyčerpání BCAA.  Proto je vhodné tělu tyhle BCAA dodat před tréninkem nebo při tréninku, aby tělo nemuselo sahat do vlastních zásob. Po tréninku je vhodné si dát BCAA hlavně z důvodu regenerace. Tělo se lépe zotaví a další den můžete znova trénovat.

Pro koho jsou vhodné?

Používají se hlavně u sportovců, kteří chtějí rychle regenerovat po náročných trénincích a nechtějí spalovat svalovou hmotu. Stejně tak se to bude hodit i lidem, kteří jsou v dietě, která je nízkosacharidová (keto dieta It´s my life!). Při tréninku potřebuje tělo sacharidy jako základní zdroj energie. Pokud nejíte sacharidy, tak si tělo musí energii vytvořit z tuků nebo bílkovin. Bohužel, pokud nemáte zdroj energie ve formě sacharidů, tak pak jsou na řadě bílkoviny – svaly. Tuky se spalují až jako poslední. Proto je vhodné i v dietě používat BCAA, abyste si uchovali svalovou hmotu.

Kdy suplementovat BCAA?

  • Před tréninkem – ochrana svalové hmoty
  • Při tréninku – ochrana svalové hmoty
  • Po tréninku – regenerace
  • Při nízkosacharidové dietě a vyššímu energetickému výdeji

Složení BCAA It’s my life!

BCAA

L – leucin

L – isoleucin

L – valin

Poměr BCAA

50%

24,5%

24,5%

mg v 1 kapsli

175 mg

85,75 mg

85,75 mg

Pro klienty programu Its my life! doporučujeme dávkování 4 kapsle na den pro zachování svalové hmotnosti. Pro klienty s vyšší fyzickou aktivitou (náročná práce) doporučujeme zařadit BCAA od 1. kroku diety v dávce 6 kapslí denně.

BCAA It’s my life!  jsou ve formě tabletek, takže je stačí zapít sklenicí vody před tréninkem, během tréninku i po tréninku nebo kdykoliv během dne na udržení svalů. Jsou to tabletky, takže si je vždy můžete přibalit s sebou do sportovní tašky a vzít do posilovny.

Hubnutí s It’s my life

It’s my life je expert na redukci hmotnosti a výživové poradenství.
Dieta It’s my life! funguje na principu ketózy. Díky navýšení příjmu kvalitních bílkovin a tuků a současnému snížení příjmu sacharidů nastává v těle metabolický proces zvaný ketóza. V tomto stavu tělo využívá jako primární zdroj energie vlastní tukovou zásobu. Tělo tak začne spalovat tuky bez jakékoliv fyzické aktivity, přičemž svalová hmota zůstává maximálně zachovaná.
Neustále se snažíme zlepšovat chutě, ale také složení na základě nejnovějších poznatků v oblasti výživy. Díky vyváženému obsahu živin, vitamínů, minerálních látek a vlákniny jsou produkty It’s my life! vhodnou součástí úplné náhrady celodenní stravy pro redukci hmotnosti.

Výživové poradenství

  • Již sestavené dietní plány.
  • Odborně vyškolení certifikovaní a výživoví poradci.
  • Podrobní analýza těla na váze InBody.
  • Najdete nás ZDE

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací

* Výsledky hubnutí se mohou lišit a závisí na metabolismu každého jedince.

Copyright 2024 It's my life!. Všechna práva vyhrazena.